с. Запсонь. Запсонський ДНЗ

Історія

Запсонський   дошкільний навчальний заклад  очолює завідуюча   Сюлек Маріанна Оттіївна, освіта  повна вища. Навчальний заклад (ясла - садок) загального призначення знаходиться у комунальної власності Запсонської  сільської ради  у пристосованій будівлі. ДНЗ розрахований на 3 групи з кількістю місць 30.

В установі виховується 64 дітей, відкрито 3-ю групу. Мова виховання на навчання –угорська. В дитячому садку працюють  9 педагогічних працівників , усі  мають базову вищу освіту. Кількість обслуговуючого персоналу – 9 осіб.

1983-ban nyitotta meg kapuit Zápszonyban, a jelenlegi iskola épületében. Ekkor még 4 csoport működött 100 gyerekkel.
2001-ben gyerekhiány miatt az iskola és az óvoda megcserélte épületeit. Akkor a Zápszonyi Református Egyház magyarországi segítséggel újította fel az óvodát.  Az egykori iskola épületébe 2 csoporttal - egy bölcsődével és egy vegyes csoporttal - folytatódott a munka tovább.
    2011.október 2.-án intézményünk 3 csoportosra bővült. Jelenleg 16 bölcsődés, 23 középső csoportos és 25 nagy csoportos gyereket lát el a 19 fős személyzet.
    2012 nyarán az óvoda épületén nagyszabású felújítási munkát végeztek, melynek keretein belül az épület új tetőszerkezetet kapott, átesett egy teljes nyílászárócserén valamint az összes helyiséget átfestették. Szülői- és nagyszülői támogatással az épület külseje illetve a sok szorgos kéznek köszönhetően az intézmény udvara is megújult.